Vitajte na "svadbovači"

Výber hudby na svadobný deň sa mnohým zdá byť ako bežná záležitosť okomentovaná vetou „Veď niečo zahrajú…“, ale pri dôkladnejšom zamyslení sa si uvedomíme, že nie každá pieseň je vhodná pre každé publikum. A to, že svadba síce nie je divadelným predstavením vôbec nemení nič na skutočnosti, že vaši hostia sa v konečnom dôsledku môžu stať ešte kritickejším publikom, ako to divadelné, ktoré sme spomínali. Výber piesní by mal súvisieť s kultúrnym resp. náboženským cítením vašich hostí.

Predstavte si, že na vašej svadobnej hostine je polovica rodiny, ktorá má silné kresťanské korene a vy si na svoj prvý svadobný tanec vyberiete až príliš „svetskú“ skladbu. Ešte ani nestihnete dotancovať a oheň už bude na streche. Hudba môže byť jedným z najdôležitejších aspektov svadby a osobný výber zoznamu skladieb pre váš obrad a/alebo recepciu – najmä taký, ktorý rešpektuje vašu kultúru a presvedčenie môže veľa zachrániť. Aj keď môže byť lákavé nechať svojho DJa alebo skupinu robiť všetku prácu, najlepšie je prísť so zoznamom skladieb, ktoré vytvoria príjemnú atmosféru a potešia tak hostí ako aj vás samotných.

Pre prípad potreby hudby, ktorá rešpektuje kresťanské hodnoty vám nižšie prinášame zopár námetov na piesne, ktoré vyjadrujú lásku, ktorú vy a váš partner zdieľate, a zároveň zdôrazňujú vašu vieru v Božiu lásku, pretože ako kresťan určite viete, že manželstvo je jednou zo sviatostí.

Na inšpiráciu sme pre vás pripravili týchto 5 kresťanských piesní pre váš svadobný obrad, prvý tanec, alebo aj napríklad na krátky video zostrih z celého svadobného dňa.

Napíšte komentár