Vitajte na "svadbovači"

Prípravy na svadbu sú v plnom prúde. Pomaličky si prechádzate váš svadobný zoznam s úlohami, svadobní hostia vám potvrdzujú účasť na svadbe… A zrazu zistíte, že na vašej svadbe bude okolo 15 detí. 

Veľkou dilemou mladého páru je rozhodnutie: pozvať hostí so svojimi deťmi alebo bez nich? Nie je žiadnym tajomstvom, že batoľatá sa s hudbou pravdepodobne nebudú baviť bez ohľadu na to, aký zábavný bude DJ alebo skupina. Behajúce deti, praskajúce balóny hneď na začiatku tiež nerobia dobrý obraz. Ale svadba bez detí…? Aj oni tam majú svoje čaro, ide o stretnutie rodín, pochválenie sa svojím potomstvom. Animátor pre deti preto môže byť vynikajúcim riešením.

Koľkokrát ste boli svedkami bezmocnosti frustrovaných unavených rodičov, ktorí sa snažia nájsť zaujímavú prácu pre svojich znudených najmenších? Zamestnaním animátora pre deti sa tiež nebudete musieť zaoberať nepríjemnou situáciou vyplývajúcou z rozdávania pozvánok s heslom „bez detí“. Takýto prístup určite nenaruší rodinné vzťahy a nespôsobí pobúrenie medzi vašimi hosťami. Môžete si byť istí, že deti vašich blízkych sa budú baviť bez neustáleho dohľadu nad svojimi rodičmi, a čo je najdôležitejšie, zostanú v bezpečí.

Animátor pre deti je skúseným špecialistom, pre ktorého práca s deťmi zábava

S najmladšími to nie je len práca, ale aj veľké potešenie a vášeň. Táto osoba má veľmi často primeranú kvalifikáciu, napríklad pedagogickú, hudobnú a umeleckú výchovu. Vďaka tomu môže osloviť všetky deti. Dokonca ani hanbliví malí, vyhýbajúci sa cudzincom, nepredstavujú problém.

Počas svadby je úlohou animátora vyplniť čas pre deti, čo zároveň zabezpečí pohodlie ich rodičov. Vďaka primeranej starostlivosti o najmenších môžu ich rodičia tráviť čas so zvyšnou rodinou alebo priateľmi a zároveň vedieť, že ich deti sú v bezpečí a bavia sa.

Aké sú úlohy animátora pre deti počas svadby?

Hlavným účelom svadobného animátora je zapojiť deti do zábavy, prekvapiť ich, udržať ich hlavy obsadené a poskytnúť úžasné spomienky. Dobre pripravení odborníci majú scenáre aktivít prispôsobené potrebám najmenších. Častým javom je poskytovanie rekvizít a predmetov, ktoré uľahčujú hru, ako sú pohodlné vankúše (súťaže, tanečné hry, vyfukovanie bublín, obliekanie, maľovanie na tvár, umelecké hry  nácvik tanečných rutín, výroba figúr z balónov).

Ak budete objednávať profi animátora, je však dôležité informovať ho o veku pozvaných detí. Vďaka tomu bude môcť prispôsobiť hry vkusu a veku detí. Pamätajte tiež, že animátori sa starajú o deti staršie ako 3 roky. Ak pozývate mladšie batoľatá, premýšľajte skôr o opatrovateľke.

Ak by bol animátor pridrahý, skúste osloviť dospievajúce dcéry vašich kolegýň, aj oni to po príprave určite zvládnu.

Detský kútik na svadbe

Ak je vo vašej svadobnej sieni miestnosť, ktorú môžete zariadiť pre detské ihrisko –je to skvelé. Deti sa budú môcť hrať voľne, ale zároveň budú mať pocit, že ich rodičia sú blízko. Ak sa však ukáže, že miestnosť nemá taký samostatný priestor, nebojte sa – určite nájdete kútik, ktorý budete môcť vyčleniť pre túto miestnosť. Usporiadanie by nemalo byť ani problémom – animátor so sebou prinesie všetky pomôcky.

Ak vám finančný rozpočet niečo také nedovoľuje, urobte to vo vlastnej réžii.

Vytlačte maľovanky, rôzne detské obrázky. Pribavte deťom fabričky, fixe, bublifuky, plastelínu, rôzne spoločenské hry, karty…. dajte to na jedno miesto, možno nejaký stolík a stoličky, aby bolo jasné, že táto časť je venovaná deťom. A vy sa už len bavte…

 -emfi

Napíšte komentár