Vitajte na "svadbovači"

Väčšina mužov a žien nevie v čom sa líšia ich emocionálne potreby, a preto si často nemôžu navzájom pomáhať a dostatočne prejavovať svoju lásku. Muži ponúkajú vo svojich vzťahoch to, čo by chceli dostávať, a ženy to, o čom snívajú. Obe strany veria, že potreby jednej strany sú rovnaké ako tej druhej.

Muži a ženy majú pocit, že dávajú a dávajú, a nedostávajú nič na oplátku, že ich láska zostáva podcenená a nejako nepovšimnutá…

Žena ochotne ponúka čo chce, a zabúda, že jej milý „Marťan“ potrebuje niečo iné. Muž robí to isté. Zameriava sa na svoje vlastné potreby a zabúda, že chlap to potrebuje inak.

Zamysleli ste sa nad tým?

V skutočnosti všetci ponúkajú lásku iným spôsobom ako sa od nich očakáva. Napríklad žena cíti, že muž jej prejavuje lásku, keď jej kladie veľa otázok týkajúcich sa starostlivosti a prejaví záujem o to, čo robí.

Muži chcú dôveru, prijatie, uznanie, obdiv, schválenie a povzbudenie. Ženy potrebujú starostlivosť, porozumenie, úctu, obetovanie, uznanie a ubezpečenie. Ak pochopíme, základné znaky lásky, ľahko zistíme čo náš partner potrebuje. Po preskúmaní nižšie uvedeného zoznamu nám bude jasné, prečo sa naši milovaní necítia milovaní; potom to môžeme napraviť a najlepšie hneď.

ZÁKLADNÉ POTREBY LÁSKY ŽIEN A MUŽOV

 Ženy chcú dostávať: Muži chcú dostávať:
1objatie, pohladenie, starostlivosť1dôveru
2porozumenie2nehu
3rešpekt3uznanie
4obetavosť4obdiv
5uznanie5schválenie svojej práce

Základné potreby sú tie, ktorých naplnenie vám umožňuje plne akceptovať a oceniť ďalšie prejavy lásky. Naplnenie základných potrieb je nevyhnutné, aby bolo možné úplne prijať a oceniť ďalšie vyjadrenia lásky.

Muži i ženy chcú, aby bolo ich manželstvo také dobré, ako je to len možné. A obaja si doň prinášajú svoje potreby. Môžeme ich pomenovať hocijako, ale vo svojej podstate budú v každom manželstve veľmi podobné.

Láska

Láska, staré známe klišé… ale každý jeden ju potrebuje k svoju životu. Muži, milujte svoju manželku viac než čokoľvek iné vo vašom živote Viac než svoju prácu, koníčky, priateľov, rodinu či vaše deti? A, čo je dôležitejšie, dokazujú to aj vaše činy? 

Ochrana

Ženy chcú, aby bol manžel ochrancom rodiny. Nielen vtedy, Keď už majú nejaký veľký problém, ale vždy. Potrebujú cítiť, že ich partner za nimi stojí, že je pre nich oporou.

Pozornosť

Ženy chcú, aby ich niekto počúval (aj keď je zapnuté rádio, či PC), a potrebujú vedieť, že to, čo hovoria, je dôležité. Počúvajte sa navzájom!

Dôvera

Manželky potrebujú vedieť, že tu pre ne budete navždy. Ak ste manželke verný, odovzdaný, a dokážete jej to svojim správaním, vaša manželka vám to vráti 200-krát.

Partnerstvo

Manželky nechcú žiť samé. Želajú si, aby aj ich muži boli zapojení do výchovy detí, rozhodovania o domácnosti a niekedy aj do výberu farieb na steny. Chcú niekoho, kto bude žiť ich život spoločne s nimi. Nechcú, aby išlo len o spolužitie dvoch ľudí v jednej domácnosti, z ktorých každý žije iný život.

Kompliment

Ženy potrebujú byť ocenené pre to, kým sú, rovnako ako pre to, čo robia. Potrebujú vedieť, že si ich neceníme len pre to, čo robia pre chod domácnosti. Doprajte žene kompliment o tom, ako vyzerá, akú super večeru uvarila, ako vymyslela to a to…

Ženy chcú byť milované, krásne a nádherné. Nestačí povedať „Milujem ťa“ raz za šesť mesiacov pri príležitosti Valentína alebo Dňa žien. Ženy by na druhej strane mali dať svojim partnerom určitú motiváciu konať, nemali by len žiadať.

Ako vidíte, medzi pohlaviami sú značné rozdiely v základných potrebách. Niekedy sa môže stať, že žena má viac mužských rysov a muž viac ženských. Neexistuje tu žiadne pravidlo. Preto je veľmi dôležité pozorovať svoje vlastné správanie a reakcie.

Milé manželky a manželia (partneri), aj pre vás  je dobré pochopiť potreby druhej strany, nielen vašej vlastnej. Hlavnou vecou je chcieť, aby bola „druhá polovica“ šťastná, pretože keď bude ona, budete aj vy! Veď od toho záleží kvalita celého vášho vzťahu a ten je predsa najdôležitejší.

                                                                                                                      -emfi– (inšpirované autorom Ronom Edmondsonom)

One thought on “Aké sú emocionálne potreby ženy?

A je to tu! - svadbovac.sk
20 augusta, 2020 9 mesiacov ago

[…] susedia a potom ďalší a ďalší… silu jednoducho potrebujete. Je prirodzené, že nevesta môže byť nervózna a ťažko sa jej bude zaspávať, ale aj bezsenné ležanie v posteli má svoje […]

Napíšte komentár