Vitajte na "svadbovači"

Náš veľký deň konečne nastal. Po mnohých mesiacoch svadobného plánovania sa veľký deň rýchlo priblížil a vy si myslíte, že máte všetko pripravené na svoju veľkú oslavu. Omyl! Prečítajte si tieto rady a zistíte na čo všetko treba ešte dohliadnuť v posledný deň a ráno pred svadbou.  

Pred svadobným dňom

1. Svadobná rodina

Vyvarujte sa všetkým nepríjemným rozhovorom s bližšou a vzdialenou rodinou… ich radám a odporúčaniam. Utiahnite sa a vychutnajte si chvíľku v tichu. Nedajte sa rozladiť stresom svadobnej mamy, alebo nervozitou budúcej svokry. Kto chce, bude spokojný, kto nie… niečo si nájde.

Kvalitný spánok pred svadobným dňom je nevyhnutný. Doprajte si ho v dostatočnej miere, lebo z vlastnej skúsenosti vám poviem, že od svadobnej soboty sa začal tok nekonečných osláv. Najprv svadba, potom oslava s kolegami z práce, nasledovali susedia a potom ďalší a ďalší… silu jednoducho potrebujete. Je prirodzené, že nevesta môže byť nervózna a ťažko sa jej bude zaspávať, ale aj bezsenné ležanie v posteli má svoje pozitíva.

2. Účes

Ešte i deň pred svadbou sa môžete rozhodnúť pre zmenu účesu vlasov. Pravdepodobne už budete vedieť aké bude počasie, a preto aj na základe tejto informácie môžete zvážiť či je dobré nechať vlasy rozpustené s nejakými nádhernými lokňami, alebo vypnuté do zaujímavého drdola.

TIP: Určite vlasy vypnúť. Kučery nevydržia ak je svadba tradičná do rána bieleho. Nadránom nevesta vyzerá, akoby ani nebola u kaderníka. Vypnuté vlasy držia aj do budúceho dňa.

3. Make-up

Ak sa rozhodnete nechať si účes spraviť profesionálom, nezabudnite si najať aj maskérku na make-up. Celková cena môže byť o niečo vyššia, ale výsledok určite stojí za to. Ak ešte nie ste objednaná, ešte dnes niekam zavolajte.

4. Predstavy o fotení – fotografické tipy na váš svadobný deň

Pinterest a svadobné blogy uľahčujú nájdenie úžasnej fotografie skutočných svadieb na zvolenom svadobnom mieste. Skvelý nápad je pozrieť si niektoré obrázky a buď si ich uložiť alebo priamo poslať odkaz vášmu fotografovi. Môžete preferovať určitý štýl fotografií, alebo nejakú typickú oblasť, kde by ste sa radi odfotili. Nenechajte si to pre seba. Informujte ich včas, aby sa na dané podmienky vedeli pripraviť.

5. Svadobná sála

Prejdite sa po priestore, kde bude váš svadobný deň či je tam všetko, čo ste chceli a čo ste si želali. Pretože aj keď už neostáva veľa času, vždy je čas na nápravu.

6. Kôpky

Všetko – vrátane oblečenia na svadobný deň – si nachystajte na kôpky. Je dobré si v priebehu svadobného týždňa robiť zoznam o tom, kedy, čo, kde brať… pri balení v zhone by ste mohli na veľa vecí zabudnúť. Rovnako tak veci na prezlečenie. O to isté požiadajte aj vašu mamu a oca. Nech si to tiež pripravia. Ráno bude určite nervozita, aby sa všetko stihlo a určite vám do tejto situácie nechýba otec, ktorý behá z izby do izby a hľadá svoje ponožky.

Pokojný svadobný deň

Mnoho neviest trávi noc v dome svojich rodičov. Ak majú vaši rodičia náhradné izby plné hostí z mesta, môžete sa cítiť ako Kevin McAllister z filmu Sám doma – želajúc si, aby všetci zmizli.

7. Jedlo: Kto to potrebuje?!

Dajte si záležať, aby ste počas svadobného dňa veľa pili. Vodu, minerálku, zelený čaj… čokoľvek. Je takmer isté, že veľa svadobných hostí vás bude núkať nejakým drinkom, čo v kombinácii so stresom a emočnom opojení nemusí skončiť podľa vašich predstáv. A aj keď vás budú volať tancovať, skúste niečo zobnúť.  Obľúbená proteínová tyčinka dokáže robiť zázraky!

8. Zostavte svoj záložný tím

Ak je celé plánovanie výlučne vo vašej réžii, uistite sa, že máte plán na odstránenie prípadných nedostatkov. Napr. poverte niekoho, kto bude mať počas svadby na starosti kvety, vodu, dokladanie zákuskov, donášku vecí z kuchyne, starostlivosť o malé deti a pod. Vaši priatelia a rodina sú tu, aby vám pomohli pred, počas a aj po vašom svadobnom dni. Chcú pomôcť! Delegujte vhodné pracovné miesta na ľudí, ktorí majú zručnosti a sledujte ako vykonávajú svoju prácu. Všetko podstatné by malo byť zafixované minimálne týždeň pred svadbou.

-emfi

Napíšte komentár